Pierścionki z kamieniami

Pierścionki z kamieniami

Pierścionek – piękna ozdoba dłoni. Ale taki opis to byłoby za mało, to zdecydowanie zbyt powierzchowne potraktowanie tak ważnego tematu, jak… noszenie pierścionków!
Moda inspiruje nas teraz do noszenia po kilka sztuk, prawie każdy palec przyozdobiony jest pierścionkiem. I to nie tylko prostą, delikatną obrączką z kamyczkiem, który ledwo widać, a wprost przeciwnie! Ma być na bogato, odważnie, w wersji „bold” – wyraziście!
 

Srebrny pierścionek z kamieniami - klasyka w etnicznym wydaniu

W Multi-Kulti wyrazistość to ważna cecha. Nasze pierścionki z kamieniami zdecydowanie niosą jasny przekaz: są duże, odważne, ale zdecydowanie nadają się do codziennego noszenia.
Srebro to szlachetny kruszec, który idealnie komponuje się z różnymi kamieniami naturalnymi. Srebrne pierścionki z kamieniami kuszą kolorami, plemiennymi wzorami czy współczesną wersją orientalnych arabesek.
Są ponadczasowe i są idealnym pomysłem na prezent dla kobiety lub mężczyzny w każdym wieku (tak, mamy także męskie pierścionki!)
 

Pierścionek z dużym kamieniem - odważny akcent w Twojej stylizacji

Taki okaz może być jedyną biżuterią, jaką założysz. Duży kamień w pierścionku zawsze będzie zwracał na siebie uwagę.
W Multi-Kulti znajdziesz pierścionki z dużymi kamieniami zdobione orientalnymi motywami, czy srebrnymi, ażurowymi  zawijasami. Ciężar takiego pierścionka z dużym kamieniem przyjemnie czuć na palcu – on nie da o sobie zapomnieć w ciągu dnia.
 

Moc natury zamknięta w kamieniach

Jeśli zwracasz uwagę na moc naturalnych kamieni, zapewne wybierasz świadomie, z energii którego minerału chcesz korzystać. Wybierając pierścionek z kamieniem można się więc kierować jego pięknem i unikalną formą, ale także symboliką i znaczeniem, aby dobrać go do swoich potrzeb i pragnień.

W Multi-Kulti znajdziesz pierścionki z różnymi kamieniami naturalnymi, takimi jak:
- Turkus - symbol szczęścia, ochrony przed złem i harmonii. Wśród Berberów turkus był talizmanem chroniącym przed złymi duchami i przyciągającym szczęście.
- Koral - symbol życia, siły i płodności. W starożytnym Egipcie koral był bardzo rzadki i cenny, a jego czerwony kolor utożsamiano z krwią i kojarzony z mocą bogini Izydy.
- Lapis lazuli - symbol mądrości, prawdy i intuicji. W starożytnym Egipcie lapis lazuli miał prowadzić dusze do nieśmiertelności i otwierać serca na miłość.
- Malachit – w wielu dawnych kulturach łączony z mocą ochrony, zdrowia i obfitości. Jego mocny, zielony kolor był utożsamiany z obfitością plonów i płodnością.
- Kamień księżycowy - symbol kobiecości, intuicji i emocji. We wschodnich kulturach jasne kamienie przynosiły szczęście. W Indiach uważano, że jego biała poświata wskazuje na zamieszkującego wewnątrz dobrego ducha, dżina.
- Agat - symbol równowagi, spokoju i harmonii. W perskiej tradycji magicy palili agat, aby odpędzić burze, uważając go za ochronny amulet. Grecy łączyli agat z Gają, Matką Ziemią.

Czyż te historie nie są piękne? Na pewno bardzo inspirujące! Pamiętaj o nich, gdy spojrzysz na swój pierścionek z kamieniem na własnej dłoni!
W Multi-Kulti znajdziesz też pierścionki z innymi kamieniami, na bieżąco dodajemy nowe kolekcje, ale pamiętaj, że większość to pojedyncze egzemplarze!

Nasza biżuteria to zdobycze z podróży. W Multi-Kulti znajdziesz starannie wyszperane, osobiście wybrane egzemplarze. Każdy element kolekcji może stać się pamiątką z egzotycznej wyprawy lub motywacją do wyruszenia w nieznane.
 
Kolekcja etnicznej i orientalnej biżuterii Multi-Kulti to idealny towarzysz na każdej drodze!
Zapis do newslettera
Newsletter

Co nowego na Bazarze?
Zapisz się, aby nic Ci nie umknęło!