Perły

Biżuteria z pereł

Naturalne perły kojarzą się z klasyką, elegancją i prestiżem. Perły nosiły takie indywidualności jak Coco Chanel, Tamara Lempicka czy księżna Diana. Ale my w Multi-Kulti nie idziemy utartymi ścieżkami! Na naszym Bazarze znajdziesz naturalne perły (choć wyhodowane z pomocą człowieka), ale ozdobione etnicznym srebrem.
 

Naszyjniki z pereł

W naszych naszyjnikach z pereł znajdziesz plemienne srebro z Sahary, Maroka, Nubii czy Azji Środkowej. Naturalne perły - jak wszystko, co stworzyła natura - nie są idealnie równe. Każda ma odrobinę inny kształt, a wykonana z nich biżuteria ma swój charakter. I w hołdzie dla tej naturalności i niedoskonałości - naszyjniki z preł ozdabiamy etnicznymi elementami.
Kochamy duże wisiory - przepięknie komponują się z krótkimi sznurami pereł. Jeśli wolisz coś delikatniejszego, wybierz bransoletki z drobniejszymi perłami. 
 

Skąd się biorą perły?

Już dawno nie pozyskuje się pereł w środowisku naturalnym - jest to proces zbyt czasochłonny i kosztowny, a dawne perły tak pozyskiwane są niezwykle cenne i drogie.
Nie oznacza to, że jesteśmy skazani na sztuczne perły, o nie! Współcześnie naturalne perły po prostu się hoduje.

Hodowla pereł to fascynujący proces, który łączy w sobie sztukę i naukę. Rozpoczyna się od umieszczenia w ciele małża, np. perłopława, małego kawałka np. tkanki z innego osobnika i jądra, czyli niewielkiej kulki z muszli. Te ciała obce stymulują małża do wytwarzania masy perłowej, która otacza je warstwami, tworząc perłę.

Istnieje kilka rodzajów hodowli pereł, a proces może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Hodowcy dbają o optymalne warunki dla małży, zapewniając im odpowiednią temperaturę, czystość wody i pożywienie.

Perły hodowlane są cenione za piękno i różnorodność. Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, co czyni je idealnym materiałem do tworzenia wyjątkowej biżuterii.


Perły i kamienie naturalne

Lubimy łączyć perły z innymi kamieniami. Świetnie wyglądają bransoletki z lekko różowych perełek z turmalinem albo niebieskimi kamieniami - amazonitem, apatytem. Wplatamy też perły w sznury różnych, kolorowych kamieni, co tworzy bardzo energetyczny miks. 
W biżuterii Multi-Kulti zawsze znajdziesz okruchy dalekich stron: srebrne elementy przywozimy z podróży, a każda bransoletka i naszyjnik jakie znajdziesz na naszym Bazarze, to unikat - nie ma dwóch takich samych. 
Zapis do newslettera
Newsletter

Co nowego na Bazarze?
Zapisz się, aby nic Ci nie umknęło!