Naszyjniki: turkus

Naszyjniki z turkusu: etno szyk


Naszyjniki z turkusu nosiła Kleopatra, Meghan Markle i… generał Mariusz Zaruski.  To wyjątkowa biżuteria dla wyjątkowych osób!
W Multi-Kulti znajdziesz delikatne naszyjniki z drobnych turkusików, ale także okazałe, zdobione bogato srebrem, z dużymi etnicznymi wisiorami. Mamy także turkusowe męskie naszyjniki! Zdobimy je srebrem przywiezionym z podróży, zawieszamy amulety i talizmany, przeplatamy innymi kamieniami.
 

Naszyjniki z turkusu – kiedyś i dziś

Turkus to jeden z najpiękniejszych i najbardziej cenionych kamieni szlachetnych. Jego intensywny niebieski kolor od wieków fascynuje ludzi na całym świecie. Turkus wykorzystywany jest w biżuterii, rzemiośle artystycznym, a nawet w medycynie naturalnej.
Naszyjniki z turkusu były noszone przez ludzi od tysięcy lat. Występują w kulturach całego świata, od Ameryki Północnej po Azję.
  • W starożytnym Egipcie turkus był uważany za kamień bogów. Nosili go faraonowie i kapłani. Kleopatra, królowa Egiptu, miała bardzo bogatą kolekcję naszyjników z turkusu.
  • W kulturze rdzennych Amerykanów turkus był symbolem szczęścia, ochrony i zdrowia.
  • Generał Mariusz Zaruski (postać – legenda, wśród wielu swoich zasług ma m.in. stworzenie w 1909r w Zakopanem TOPRu)  nosił naszyjnik z turkusu, który miał mu zapewnić bezpieczeństwo. Naszyjnik otrzymał od indiańskiego przyjaciela, podczas podróży przez Alaskę.
  • W Europie turkus był popularny od średniowiecza. Nosili go władcy i szlachta.
  • Wiele koronowanych głów w nowożytnej historii również wybierało turkus, głównie perski, idealnie niebieski.

Turkus ma moc!

Turkus jest uważany za kamień szczęścia i bogactwa. Naszyjniki z turkusu są szczególnie cenione w leczeniu chorób układu oddechowego, serca i nerek. Turkusowi przypisuje się również moc wzmacniania odporności organizmu.
 
Zapis do newslettera
Newsletter

Co nowego na Bazarze?
Zapisz się, aby nic Ci nie umknęło!