Labradoryt: Biżuteria

Labradoryt. Biżuteria z zorzą polarną


Według inuickiej legendy, w labradorytach zamknięta jest zorza polarna. Spójrz na ten kamień: zmienia kolor w zależności od kąta padania światła. Raz błyszczy się na niebiesko, innym razem na zielono, a jeszcze innym na złoto. To zjawisko nazwano labradoryzacją. Dzięki niemu labradoryt znany jest też jako "świątynia gwiazd". 
Labradoryt to kamień z rodziny skaleni, który zachwyca swoją niezwykłą iryzacją: wygląda jak kawałek tęczy lub zorzy, uwięziony w skale.

Labradoryt to metamorficzna skała, która powstała w wyniku przemiany innych skał pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury. Jego nazwa pochodzi od miejsca, gdzie został po raz pierwszy odkryty, czyli od Labradoru w Kanadzie. Jednak labradoryt występuje także w innych częściach świata, takich jak Finlandia, Rosja, Madagaskar, Australia czy USA. Labradoryt ma zwykle szary lub czarny kolor podstawowy, ale dzięki labradoryzacji wykazuje różne odcienie niebieskiego, zielonego, żółtego, pomarańczowego, czerwonego, fioletowego i różowego. Ta gra kolorów to efekt odbicia światła od mikroskopijnych płaszczyzn wewnątrz kamienia, które mają różną grubość i orientację. Im cieńsze są te płaszczyzny, tym jaśniejszy jest kolor.
 

Labradoryt: znaczenie i symbolika

Labradoryt to kamień o bogatej historii i symbolice. Według legendy, labradoryt powstał z zamrożonego ognia zorzy polarnej, który spadł na ziemię. Dlatego jest uważany za kamień nieba, magii i duchowości.
Labradoryt był ceniony przez rdzennych mieszkańców Kanady, którzy używali go do wyrobu biżuterii, amuletów i ozdób. Kamień Kamień ten był także popularny w kulturach nordyckich, gdzie był symbolem smoka, opiekuna bogactwa i mądrości.
Biżuterię z labradorytem noszno także w starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymie i Indiach, gdzie był uważany za kamień prawdy, wiedzy i oświecenia.
 

Biżuteria z labradorytu - niezwykła i oryginalna

W Multi-Kulti tworzymy biżuterię etniczną - łączymy kamienie ze srebrnymi elementami, wisiorami przywożonymi z różnych miejsc świata. I choć szlifowany labradoryt błyszczy elegancko, to przepięknie łączy się właśnie z etnicznym srebrem. 

Nic dziwnego, że tak efektowny kamień ma również silne właściwości: wzmacnia intuicję, wyobraźnię, kreatywność. Pomaga w nauce i w rozwoju duchowym. Podnosi wiarę w siebie i inspiruje do nowych działań. 

Szukasz bransoletek czy naszyjników z labradorytem? Buszuj po naszym Bazarze, na pewno znajdziesz dla siebie coś oryginalnego!

 
 
Zapis do newslettera
Newsletter

Co nowego na Bazarze?
Zapisz się, aby nic Ci nie umknęło!