zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Magiczny Zar: Amulet z Egiptu

Sprzedane
Amulet / talizman Zar na długim naszyjniku z labradorytu.

Wyjątkowy etniczny naszyjnik: sznur sporych, fasetowanych labradorytów ozdobiony bogato srebrem.

Srebrny wisior to stary (początek XX w.) amulet Zar z Egiptu - unikatowa, autentyczna biżuteria z historią, o specjalnym znaczeniu.

Biżuteria ta używana była w Egipcie przy ceremoniach zwanych Zar. Ceremonia polegała na przebłaganiu duchów zamieszkujących czyjeś ciało. Nie był to egzorcyzm - duch nie był wyrzucany z ciała, była za to zawierana z nim umowa; w zależności od tego, kim jest duch, osoba prowadząca rytuał użyje innych ofiar i strojów. 
W trakcie ceremonii składane były także dary, ofiary dla duchów i dżinów. Jednak centralne miejsce zajmował trans, taniec, w który wprowadzały się uczestniczące w ceremonii kobiety - tylko one poddawane były rytuałowi, mężczyźni mogli być natomiast muzykami. Wszystkie uczestniczki ceremonii nosiły specjalne ozdoby, amulety, zakończone podzwaniającymi kuleczkami, które poprzez wydawany w ruchu dźwięk pomagają wejść w trans tańczącym. Na wisiorach widniały symbole i obrazy - pochodzenia zarówno pogańskiego jak i islamskiego, przedstawiające osoby, duchy, zwierzęta, ryby, mityczne stworzenia, a także cytaty z Koranu czy modlitwy.
Najważniejszym celem Zar było uzdrowienie - uwolnienie od chorób, stresu, napięcia.

Z jednej strony amuletu widnieją arabskie napisy, z drugiej natomiast jeden z charakterystycznych dla biżuterii Zar motywów: postaci Sida i Sitt - brata i siostry - "duchów" często nawiedzających kobiety.
U dołu zawieszone 4 kuleczki.
Amulet zachowany w bardzo dobrym stanie.

Unikatowa biżuteria etniczna, autentyczny amulet Zar z historią.
Naszyjnik ozdobiony i wykończony srebrem, przy zapięciu zawieszka z labradorytów.

Wymiary naszyjnika:
Długość: 58,3 cm (możliwe jest delikatne wydłużenie lub skrócenie na życzenie)
Wymiary srebrnego wisiora - amuletu:
- długość z kuleczkami: 7,5 cm
- szerokość: 4 cm

Nasza biżuteria jest przez nas osobiście wyszukana, starannie wyselekcjonowana. Szukamy unikatów, ciekawych przedmiotów, starych amuletów, ale też oryginalnych, nowych wzorów w stylu etno, orient, boho. Uwaga! Pojedyncze egzemplarze!
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij