Multi-Kulti: Najpiękniejsza biżuteria etniczna

Od kilkunastu lat zagłębiamy się w historie i tradycje związane z biżuterią w różnych kulturach. Częściej można znaleźć etniczną biżuterię w muzeach i galeriach, niż "na ulicy". Coraz mniej osób nosi tradycyjne, plemienne ozdoby, a wraz z nimi znika cały przekaz, symbolika, znaczenie. Nam nie uda się ich uratować, ale przynajmniej chcemy, aby biżuteria z odległych miejsc i czasów nie została zapomniana. Aby nadal opowiadała swoją historię – była noszona, kochana, zadbana.

A zatem - jedziemy. Buszujemy po sukach i bazarach, wśród przypraw, tkanin, mydła i powidła wynajdujemy kamienie, amulety, srebrne wisiory, dziwne, nie wiadomo z czego wykonane ozdoby, które kiedyś nosiły beduińskie, berberyjskie, hinduskie, marokańskie, turkmeńskie kobiety.
Dla nas ich biżuteria jest „etniczna”; zdobi w oryginalny sposób, wyróżnia się w tłumie masowych produktów. Dla nich biżuteria może być nie tylko ozdobą, ale także sposobem na podkreślenie statusu kobiety czy bogactwa rodu panny młodej. Często jest amuletem - ochroną przed „złym okiem”. Chcemy opowiadać Wam także takie historie o etnicznej biżuterii: kto, kiedy, z jakiej okazji nosił i nosi te piękne ozdoby.


 

Biżuteria etno boho: kamienie i srebro

Biżuteria etniczna MultiKulti to także robiona przez nas ręcznie biżuteria z kamieni i srebra. Jest trochę w modnym stylu boho, ale – trzeba to skromnie przyznać - bardziej oryginalna. Wymyka się modowym zmianom. Stare, etniczne wisiory zawieszamy na sznurach turkusów czy korali. Znajdujemy piękne, afgańskie lapis lazuli i rzeźbione jadeity, by zamienić je w bransoletki.
Tworzymy pojedyncze egzemplarze, które oddajemy w Wasze ręce. Niech cieszą oczy i przynoszą Wam szczęście!

Oprócz etnicznej biżuterii znajdziesz na naszym Bazarze latające dywany! Chciaż nie, te już się wyprzedały... ale wciąż mamy przepiękne, wełniane kilimy beduińskie, które idealnie nadają się i na ścianę i na podłogę, oraz poduszki ozdobne z Uzbekistanu, szyte z jedwabnego ikatu. 
 
Dlaczego tak kochamy styl etniczny? Jest oryginalny, ponadczasowy i pozwala wyróżnić się z tłumu.
 Czujesz to?
Zapraszamy na nasz Bazar! 

 
Zapis do newslettera
Newsletter

Co nowego na Bazarze?
Zapisz się, aby nic Ci nie umknęło!