Amulet Zar. Etniczny naszyjnik z kamieni

Sprzedane
Unikatowy naszyjnik z kamieni i srebra.

Naszyjnik wykonany z kamieni apatytu o surowym, matowym szlifie, ozdobiony bogato etnicznym srebrem.

Na sznurze kamieni zawieszony jest duży, stary wisior - amulet Zar.
Amulet pochodzi z Egiptu, jest to część autentycznej, plemiennej biżuterii używanej dawniej w czasie ceremonii zwanej Zar. Miała ona na celu przebłaganie duchów zamieszkujących czyjeś ciało.
Nie jest to egzorcyzm, duch nie jest wyrzucany z ciała, jest za to zawierana z nim umowa - w zależności od tego, kim jest duch, osoba prowadząca rytuał użyje innych ofiar i strojów. Ceremonii poddawane były wyłącznie kobiety i tylko one mogły brać w niej udział; mężczyźni mogli być natomiast muzykami. W rytm muzyki osoba nawiedzona przez ducha wprowadza się w trans. Wszystkie uczestniczki ceremonii nosiły specjalne ozdoby, amulety, zakończone podzwaniającymi kuleczkami, które poprzez wydawany w ruchu dźwięk pomagają wejść w trans tańczącym.

Amulet jest u góry zamykany, można go otworzyć. Zwyczajowo do amuletów tego typu wkładano małe zwoje z wersetami koranu - mimo, że islam nie miał nic wspólnego z samą ceremonią Zar. Amulet jest stary, był noszony, nosi ślady użytkowania.

Naszyjnik przeplatany dodatkowo czterema starymi, ozdobnymi kulkami ze srebra pochodzącymi z Sahary, oraz dwoma afgańskimi dzwoneczkami - elementami plemiennej biżuterii.

Jedyny egzemplarz! Unikatowa, plemienna biżuteria z historią, którą można z powodzeniem nosić współcześnie.
Naszyjnik wykończony srebrem.

Wymiary naszyjnika:
Długość: 67,5 cm
Wymiary srebrnego wisiora - amuletu: 4,1 x 5 x 0,9 cm


Ten naszyjnik zrobiliśmy sami! Przywozimy z podróży srebrną biżuterię, amulety, stare plemienne srebro, sznury kamieni, by potem wyczarować z nich etniczne bransoletki i naszyjniki. Wyszukujemy nowe wzory w stylu etno i boho; ozdobne tkaniny, poduchy, kilimy... Tylko u nas znajdziecie biżuterię z historią, z dalekich krajów, w pojedynczych egzemplarzach!


Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij