zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Turkusowy męski naszyjnik ze szkłem Murano

Sprzedane
Męski (a właściwie unisex) naszyjnik etniczny z turkusu, lapis lazuli i szkła weneckiego.

Sznur nieregularnie ciętych, naturalnych turkusów, ozdobiony kamieniami lapis lazuli, mieniącymi się złocistym pirytem, a w centrum - stary paciorek ze szkła weneckiego / Murano. Paciorek jest wyjątkowy - ma w przekroju kształt czworoboku, co jest bardzo rzadkie; większość korali ze szkła weneckiego jest w kształcie walca.

Szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. 
Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.Dziś stare korale z weneckiego szkła to kolekcjonerskie rarytasy.

Naszyjnik wykończony srebrem. Jedyny egzemplarz.

Długość naszyjnika: 45,8 cm (długość można dopasować na życzenie)
Wymiary szklanego paciorka w centrum: przekrój ok. 1,2cm, boki ok. 1cm
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij