zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Turkmen: naszyjnik z lapis lazuli

Sprzedane
Naszyjnik etniczny z fasetowanych lapis lazuli i srebrnego turkmeńskiego wisiora plemiennego.

Naszyjnik jest ręcznie robiony z szlifowanego, afgańskiego lapis lazuli, ozdobiony srebrnymi orientalnymi kulkami/dyskami  oraz dużym wisiorem z Turkmenistanu.
Lapis lazuli w naszyjniku pochodzi prosto z afgańskich kopalni, przez co jest jest surowy, nienabłyszczany i nie dobarwiany jak wiele lapisów na polskim rynku.
Turkeński wisior zwany Asyk / asik symbolizuje grot strzały lub serce; jest amuletem.
Asyk to tradycyjny wzór turkmeński plemienia Tekke, dawniej nosili go na plecach (naszyty na ubranie) mężczyźni; amulet miał ich chronić. Później panny młode wplatały Asyk w warkocz, a teraz noszony jest najczęściej jako naszyjnik lub naszyty na ubranie, np przy pasku.
Wisior wykonany jest ze srebra, częściowo złocony (technika malowania złotem charakterystyczna dla biżuterii plemienia Tekke), zdobiony oryginalnym wzorem oraz szkłem w kolorze krwistoczerwonym.

Długość naszyjnika: 55 cm

wymiary wisiora:
wysokość: 6 cm
szerokość: 4,1 cm


(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia naszyjników, zapraszamy do Kontaktu)
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij