Szkło weneckie, srebro Berberów, labradoryt

Sprzedane
Naszyjnik z labradorytu, srebra i szkła weneckiego (Millefiori)
Naszyjnik ręcznie robiony z fasetowanych labradorytów, ozdobiony starymi paciorkami ze szkła weneckiego oraz plemiennym srebrem berberyjskim.

Srebro zdobiące naszyjnik to fragmenty autentycznej plemiennej biżuterii Berberów z Afryki Północnej. Wisior w centrum malowany jest zieloną i ciemnożółtą emalią. Pozostałe przywieszki to części nausznic, amulety i stara arabska monetka.

Unikatowe, stare korale szklane Millefiori przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i Murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.


Naszyjnik ozdobiony i wykończony srebrem. Przy zapięciu przywieszka z labradorytu.
Jedyny egzemplarz!

Długość naszyjnika: 63,5 cm
Wymiary wisiora w centrum: 5,7 x 4,4 cm


(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)


Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij