Szkło weneckie i etniczne srebro

Sprzedane
Stare szkło weneckie, etniczne srebro i kamienie lapis lazuli - oryginalny, kolorowy naszyjnik hand made.

Przepiękny, unikatowy naszyjnik wykonany z kamieni lapis lazuli, bogato zdobiony starym szkłem weneckiem / murano oraz starym srebrem z Afryki i Azji.

Srebrne gładkie korale po bokach naszyjnika pochodzą z Turkmenistanu, jest to biżuteria plemienna Ersari. Koral w centrum natomiast to fragment plemiennej biżuterii Berberów z Afryki Północnej.

Szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', od XV aż do XX wieku stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce.
Paciorki millefiori ("tysiąc kwiatów") zdobione są wielokolorowymi, fantazyjnymi kształtami, przypominającymi kwiaty.  Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.
Dziś stare korale handlu, jak szkło weneckie, uznawane są za okazy kolekcjonerskie.

Naszyjnik wykończony srebrem.
Całość składa się na niezwykle oryginalny, unikatowy naszyjnik etniczny.
Jedyny egzemplarz!

Długość naszyjnika: 59,5 cm
Wymiary środkowego srebrnego korala: 2,5 x 2,3 x 2 cm(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)

Zobacz inną biżuterię ze szkłem weneckim
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij