zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Surowy naszyjnik Berber, apatyt

Sprzedane
Pełen symboli naszyjnik z kamieni i berberyjskiego srebra.

Unikatowy, surowy, prawdziwie pustynny naszyjnik, wykonany ręcznie z matowego apatytu i starego srebra.
Sznur apatytu o intrygującym odcieniu niebieskiego i surowym wykończeniu, idealnie pasuje do starego, berberyjskiego srebra.

Wisiorek w centrum to element biżuterii Berberów z plemienia Ida ou Nadif, z gór Antyatlasu. Zdobiony jest czerwonym szklanym kaboszonem oraz czarnymi ornamentami wykonanymi w technice niello.
Wisiorki po bokach to natomiast srebrne amulety noszone przez Beduinki od egipskiej oazy Siwa przez Libię, po Tunezję. Naszyjnik złożony z 6 takich amuletów nosi nazwę Salhat, symbolizuje cud macierzyństwa, ale także - często łączony w tradycyjnych kulturach z kobiecością - księżyc; a nawet konkretnie w czasie pomiędzy nowiem, a pierwszą lub trzecią kwadrą.

Naszyjnik wykonany z troską i miłością z kamieni i srebra wyszukanego przez nas w różnych zakątkach świata. Naszyjnik ozdobiony i wykończony srebrem.

Jedyny egzemplarz!

Długość naszyjnika z apatytu: 52 cm
Wymiary centralnego wisiora z Maroka: 5,5 x 4,5 cm

Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij