zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Srebrny Talizman Asyk - naszyjnik z labradorytu

Sprzedane
Srebrny talizman Asyk: naszyjnik z labradorytu.

Olśniewający sznur fasetowanych labradorytów ozdobiony srebrnym wisiorem - amuletem zwanym Asyk, pochodzącym z Kazachstanu.

Amulet, talizman Asyk - wisior o charakterystycznym kształcie - odwróconego serca czy też grota strzały - jest to tradycyjny wzór z Azji Centralnej.
Dawniej noszony był na plecach (naszyty na ubranie) przez mężczyzn; talizman miał ich chronić. Później panny młode wplatały Asyk w warkocz, a teraz noszony jest najczęściej jako naszyjnik lub naszyty na ubranie, np. przy pasku.

Wisior - talizman - wykonany jest ze srebra, bogato zdobiony ornamentami i częściowo złocony. W centrum znajduje się karneol, kamień, który według plemiennych wierzeń z Azji Centralnej, także ma moc ochronnego talizmanu.

Labradoryty w naszyjniku są przepięknie fasetowane, odbijają światło i mienią się delikatnie niebieskimi odcieniami.

Naszyjnik z kamieni wykończony i ozdobiony srebrem, przy zapięciu przywieszka z labradorytu.

Unikatowa biżuteria etniczna.

Długość naszyjnika z labradorytu: 52 cm
Wymiary wisiora: 7,3 x 4,2 cm
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij