zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Ręka Fatimy: Amulet w turkusach

Sprzedane
Silny amulet w turkusach. Bransoletka mocy.

Srebrna Hamsa - zawieszka przywieziona z Maroka - zdobiona filigranowymi zawijasami, zawieszona w centrum bransoletki z naturalnych turkusów.

Turkusowe kuleczki i większe bryłki turkusów w centrum migoczą odbijając światło dzięki szlifowaniu. Większe bryłki mają nieregularny kształt, dzięki czemu bransoletka ma charakter niepokornej, trochę dzikiej (tak, tak, nasza biżuteria potrafi być także dzika!).

 
Hamsa uznawana jest za silny amulet / talizman. Arabskie słowo "hamsa" oznacza dosłownie "pięć" (nawiązanie do 5 palców dłoni). W krajach arabskich tzw. dłoń Fatimy (córki Mahometa)  ma chronić przed złym okiem - jest to bardzo silny talizman ochronny. W Izraelu z kolei hamsa kojarzona jest z ręką Miriam - siostry Mojżesza i Aarona. 

Nasza turkusowa bransoletka z pewnością ochroni także przed pochmurnym dniem, przywodząc na myśl błękit nieba i dalekie podróże.

Bransoletkę jak zwykle wykończyliśmy i ozdobiliśmy srebrem. I, oczywiście, jest tylko jedna taka!

Wymiary bransoletki: 
Długość: 18,9 cm
Wymiary Hamsy: 2,4 x 1,5 cm

Lubimy Rękę Fatimy (Hamsę) za moc i piękno. Zobacz inną biżuterię z Ręką Fatimy!


Biżuteria Multi-Kulti to połączenie pasji do podróży i uwielbienia dla etnicznych ozdób. Wszystko wyszukujemy i wybieramy sami w czasie naszych wojaży. Bransoletki i naszyjniki to autorskie, pojedyncze egzemplarze, w których łączymy wyszukane srebrne elementy, często stare fragmenty autentycznej plemiennej biżuterii, z naturalnymi kamieniami. Dajemy nowe życie wyszukanym daleko skarbom, aby mogły cieszyć na co dzień, tu i teraz.

Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij