Naszyjnik z lapis lazuli z Millefiori

Sprzedane
Oryginalna biżuteria etniczna.
Naszyjnik z lapis lazuli, ozdobiony szkłem weneckim i srebrnym koralem.

Unikatowe, stare korale millefiori przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce.
Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła; koraliki typu Chevron składają się nawetz 7 warstw, ich cechą charakterystyczną jest kolorowe zakończenie przypominające gwiazdę (w tym przypadku niebiesko-czerwono-białą). Korale są fasetowane, mają matowe wykończenie.

Dodatkową ozdobą naszyjnika jest srebrny, częściowo złocony koral z Turkmenistanu.

Całość wyróżnia się przepiękną kolorystyką.

Naszyjnik wykończony jest srebrem.

Długość naszyjnika: 46 cm

(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)

Zobacz inną naszą biżuterię ze szklanymi koralami Millefiori

 
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij