zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotemMaroko i Millefiori; naszyjnik z turkusu

Sprzedane
Oryginalny naszyjnik z turkusu i srebra.
Naszyjnik ozdobiony jest koralami ze szkła weneckiego i srebrnym wisiorem z Maroka.

Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i Murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.
Unikatowe, stare korale szklane przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów.
Koraliki typu Chevron (u nas niebiesko - czerwono - białe) składają się nawet z 7 warstw, ich cechą charakterystyczną jest kolorowe zakończenie przypominające gwiazdę.

Marokański srebrny wisior to biżuteria berberyjska, częściowo jest emaliowany, jako przywieszki służą stare monetki z arabskimi napisami.

Długość naszyjnika: 42 cm
Wymiary wisiora: 7,8 x 4 cm

(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)

Zobacz inną biżuterię ze szkłem weneckim
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij