zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Lapis lazuli i amulet z Jemenu

Sprzedane
Duży (choć krótki) naszyjnik z lapis lazuli i srebra.
Naszyjnik hand made z fasetowanych kamieni lapis lazuli, przednią połowę naszyjnika tworzą masywne oponki i bryłki lapisu (średnica do 1,7 cm).

Unikatową ozdobą naszyjnika jest srebrny amulet Hirz z Jemenu.
Hirz to amulet ochronny noszony dawniej przez beduińskie kobiety na Bliskim Wschodzie, najczęściej spotykany w Omanie i Jemenie.
Kiedyś umieszczano w nim maleńki zwój zawierający wersety z Koranu lub Tory (w zależności od wyznania).

Wisior jest stary, był długo przez kogoś noszony - ma lekkie wytarcia wzoru, który mimo to wciąż jest dobrze zachowany i co dodaje mu uroku.

Hirz jest duży, to wyjątkowy okaz i robi naprawdę spore wrażenie!

Przy zapięciu naszyjnika wisi zawieszka z lapis lazuli.

Długość naszyjnika: 45,5 cm
Wymiary wisiora: długość 6,5 cm, średnica 1,3 cm

Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij