Krzyż Południa Tuaregów - Timia

Sprzedane
Srebrny wisior Krzyż Południa, plemienna biżuteria Tuaregów z Nigru.

Etniczny, autentyczny, wisior - amulet saharyjskiego plemienia Tuareg, symbolizująca Krzyż Południa, używana przez Tuaregów za talizman ochronny. 
Krzyż Południa jest u Tuaregów bardzo rozpowszechnionym symbolem, wyróżnia się 21 typów Krzyża i każdy z nich nosi nazwę wioski, z której pochodzi. Ten wisior to wzór charakterystyczny dla oazy Timia w Nigrze.

Ciekawy kształt i grawerowane ozdoby dają bardzo dekoracyjny efekt.
Wisior wykonany jest ręcznie ze srebra, dwustronnie zdobiony, był noszony i ma już swoją historię... Fantastycznie sprawdzi się jako oryginalny wisior, także męski.

Unikat!!

Wymiary wisiora:8 x 3,5 cm

Biżuteria w Multi-Kulti jest przez nas osobiście wyszukana, starannie wyselekcjonowana. Szukamy unikatów, ciekawych przedmiotów, starych amuletów, ale też oryginalnych, nowych wzorów w stylu etno, orient, boho. Z wyszukanych srebrnych elementów i kamieni sami tworzymy biżuterię z duszą... 
Uwaga! Pojedyncze egzemplarze!
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij