zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Krzyż Południa Tuaregów - Timia

Sprzedane
Duży, srebrny wisior Krzyż Południa (croix du sud), plemienna biżuteria Tuaregów z Nigru.

Etniczny, autentyczny, stary (połowa XX wieku) wisior - ozdoba saharyjskiego plemienia Tuareg, symbolizująca Krzyż Południa, używana przez Tuaregów za talizman ochronny.
Krzyż Południa jest u Tuaregów bardzo rozpowszechnionym symbolem, wyróżnia się 21 typów Krzyża i każdy z nich nosi nazwę wioski, z której pochodzi. Ten wisior to wzór charakterystyczny dla oazy Timia w Nigrze.

Ciekawy kształt i grawerowane ozdoby dają bardzo dekoracyjny efekt.
Wisior wykonany jest ręcznie ze srebra, dwustronnie zdobiony, był noszony i ma już swoją historię... Fantastycznie sprawdzi się jako oryginalny wisior, także męski.

Unikat!!

Wymiary wisiora: 8 x 3,5 cm

Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij