zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Krzyż Południa: marokański naszyjnik

Sprzedane
Oryginalny naszyjnik z kamieni i srebra.
Naszyjnik wykonany ręcznie z gładkich oponek lapis lazuli, ozdobiony zielonkawymi turkusami oraz starymi srebrnymi elementami.

W centrum naszyjnik zdobi piękny, stary wisiorek symbolizujący Krzyż Południa / kompas / cztery strony świata. Jest to autentyczna biżuteria berberyjska. Wisiorek wykonany jest ze srebra, ręcznie zdobiony emalią.
Wisiorek jest stary, był noszony, posiada pewne cechy wynikające z ręcznego wykonania. Nie jest to wada, ale cecha charakteryzująca stare, plemienne rzemiosło i tradycyjne techniki jubilerskie.

Z boku naszyjnika znajduje się niewielka, stara, arabska monetka. Widnieją na niej arabskie napisy, a z jednej strony także data - 1299 (wg kalendarza muzułmańskiego; w kalendarzu gregoriańskim odpowiada to 1882 r.

Naszyjnik wykończony srebrem, przy zapięciu znajduje się ozdobny łańcuszek ze srebra, dzięki któremu można regulować długość naszyjnika.

Długość naszyjnika: 44-52 cm
Wymiary wisiorka: 2,2 x 2,2 x 0,7 cm


(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)

Zobacz naszą kolekcję Krzyży Południa!
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij