Korale z Ręką Fatimy i Millefiori

Sprzedane
Naszyjnik z korala i szkła weneckiego z Ręką Fatimy.
Ręcznie wykonany naszyjnik z pięknego naturalnego korala, ozdobiony starymi koralikami ze szkła weneckiego - Millefiori i ozdobnym wisiorem-amuletem w kształcie Ręki Fatimy.

Unikatowe, stare korale millefiori przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.

Wisior Ręka Fatimy, uznawany jest za silny amulet, talizman ochronny, ręcznie robiony, pięknie zdobiony w orientalne motywy, pochodzi z Maroka, wykonany jest z metalu.

Oryginalna biżuteria etniczna, ręcznie wykonana. Naszyjnik wykończony i ozdobiony jest srebrem.

Długość naszyjnika: 52 cm
Wymiary wisiora: 5,8 x 4 cm


Zobacz inną biżuterię z Ręką Fatimy!

(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia zapraszamy do Kontaktu)
(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)paciorkami
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij