Kolorowy naszyjnik Berber

Sprzedane
Kolorowy naszyjnik z kamieni i marokańskich korali.
Główną ozdobą naszyjnika są trzy metalowe korale berberyjskie, pochodzące z Maroka, zdobione kolorową emalią.
W naszyjniku znajdują się także: turkus afrykański, turkus, koral oraz szkło weneckie typu chevron zdobione w odcieniach granatu, czerwieni i bieli.

Stare szklane korale pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane były dawniej jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła; koraliki typu Chevron składają się nawet z 7 warstw, ich cechą charakterystyczną jest kolorowe zakończenie przypominające gwiazdę (w tym przypadku niebiesko-czerwono-białą).
Korale są fasetowane, mają matowe wykończenie.

Naszyjnik wykończony srebrem, przy zapięciu srebrny łańcuszek będący ozdobą (na jego końcu znajduje się zawieszka z turkusów afrykańskich), ale także można dzięki niemu troszkę przedłużyć naszyjnik.

Długość naszyjnika: 48,5 - 51 cm

(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij