zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Kolczyki etno karawana

Sprzedane
Przepiękne, wyjątkowe kolczyki turkmeńskie o ciekawym kształcie.
Pierwszym skojarzeniem są wielbłądy (i karawana!), ale być może chodziło o dwugłowego orła, co jest tradycyjnym, często spotykanym motywem stosowanym w biżuterii wśród plemion turkmeńskich.
pochodzenie motywu dwugłowego orła nie jest do końca znane,  być może wziął się on ze starych, rosyjskich monet carskich, znanych także w tym rejonie.
Inna teoria mówi, że był to symbol seldżucki, uznawany za święty i tak stał się talizmanem.
Dwugłowy orzeł był także znakiem starożytnych wojowników hetyckich, którzy wojowali w tym rejonie. Ale to już zupełnie inna historia... ;)

kolczyki są srebrne, złocone, zdobione lapis lazuli.

Wymiary kolczyków:
długość: 6,4 cm
szerokość: 4,5 cm
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij