zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Hirz: naszyjnik beduiński

Sprzedane
Stara biżuteria beduińska: amulet "hirz" zawieszony na sznurze kamieni.
Hirz to amulet ochronny noszony dawniej przez beduińskie kobiety na Bliskim Wschodzie, najczęściej spotykany w Omanie i Jemenie.
Kiedyś umieszczano w nim maleńki zwój zawierający wersety z Koranu lub Tory (w zależności od wyznania); znamy również wersję o wlewaniu do środka ...rtęci, co miało zapewniać ochronę przed dżinami! (Nasz okaz nie ma widocznych dziurek, po spuszczaniu tego ciekłego metalu więc przyszła właścicielka może być spokojna - rtęci raczej w nim nie było :)

Wisior jest stary, ma widoczne niedoskonałości i ubytki, co - naszym zdaniem - tylko dodaje mu uroku. Wykonany jest z tzw srebra beduińskiego,czyli stopu metali z mniejszą domieszką srebra.

Hirz jest duży, to wyjątkowy okaz i robi naprawdę spore wrażenie!

Naszyjnik składa się z łososiowych korali przeplatanych turkusami i lapis lazuli, dodatkowo ozdobionych beduińskimi kulkami.
Naszyjnik jest wykończony srebrem.

Długość naszyjnika: 51,5 cm

Wymiary wisiora:
szerokość: 6 cm
długość: 5,5 cm

Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij