Hamsa w kolorach

Sprzedane
Jedyny w swoim rodzaju, wielokolorowy naszyjnik etniczny.

Naszyjnik wykonany jest z korala i różnych elementów - kamieni, szkła, kości i żywicy (po kolei): bladozielony wieloboczny jadeit, nepalskie koraliki z kości wysadzane turkusem i koralem, korale ze szkła Murano (chevron), sztuczny bursztyn (żywica), szklane korale Murano (Millefiori), ponownie kościane koraliki z Nepalu.

W centrum wisior z Maroka, wykonana z metalu Ręka Fatimy, zdobiona wzorami charakterystycznymi dla plemienia Tuareg.

Unikatowe, stare korale millefiori przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i Murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.

Unikat, jedyny egzemplarz!

Długość naszyjnika: 45 cm

(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub delikatnego wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)

Zobacz inną biżuterię z Millefiori!
Zobacz inną biżuterię z Ręką Fatimy!
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij