zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Duży stary wisior Berber

Sprzedane
Bardzo duży wisior plemienny z Maroka.

Wisior wykonany jest ręcznie przez artystę rzemieślnika z zachodniego Anty Atlasu (Maroko), prawdopodobnie z plemienia Akhsass.
Jest to stara, autentyczna, plemienna biżuteria Berberów. Wisior stanowił zapewne część ozdoby głowy, ma za zadanie ochraniać właściciela.

Wisior wykonany jest z metalu, w centrum ozdobiony emalią (tradycyjnie emalią dekorowana jest biżuteria z okolic Tiznitu i Tafraoute) oraz kaboszonem z jasnoczerwonego szkła. Wokół wyryte i pokryte techniką niello (ciemne wypełnienie) koła i motyw gwiazdy. U dołu wiszą przywieszki, także zdobione techniką niello w plemienne wzory geometryczne.

Wisior wygląda masywnie, jest duży, ale niezbyt ciężki.

Wymiary wisiora:
Długość całkowita: 11,5 cm
szerokość: 7 cm
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij