zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotemBoho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Bransoletki męskie, Wnętrza boho, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne Bransoletki z kamieni ,

Duży naszyjnik plemienny

Sprzedane
Duży naszyjnik plemienny z różnościami!
Naszyjnik wykonany z: dużych, fasetowanych labradorytów, sztucznego bursztynu (żywica), paciorków z kości (z Nepalu), starego szkła weneckiego Millefiori, plemiennych ozdób z Maroka.

Na szczególną uwagę zasługują stare paciorki ze szkła weneckiego / murano, zwane Millefiori. Pochodzą z Afryki północnej, nazywane są dziś "koralami handlu".
Paciorki millefiori ("tysiąc kwiatów") zdobione są wielokolorowymi, fantazyjnymi kształtami, przypominającymi kwiaty. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.

Przepiękną ozdobę stanowi centralny duży wisior wykonany z metalu (podobnie jak ozdobne kulki po bokach naszyjnika), w kształcie wrzeciona, zdobiony ruchomymi zawieszkami i czerwonym motywem przez środek i po bokach. Wisior stanowił część starej biżuterii berberyjskiej.

Naszyjnik w przepięknych kolorach!

Wyjątkowa biżuteria plemienna - etno boho.
Jedyny egzemplarz!

Długość naszyjnika: 61,5 cm
Wymiary centralnego wisiora: 5,3 x 3 (maks. średnica) x 9,5 cm (długość)

Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij