Duże białe korale i szkło weneckie

Sprzedane
Duży naszyjnik z białego korala i szkła weneckiego.

Naszyjnik wykonany ręcznie z dużych, białych korali (odcień złamanej bieli), ozdobiony dziesięcioma starymi, szklanymi paciorkami Millefiori (szkło weneckie / Murano).

Szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', od XV aż do XX wieku stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce.
Paciorki millefiori ("tysiąc kwiatów") zdobione są wielokolorowymi, fantazyjnymi kształtami, przypominającymi kwiaty.  Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.

Dziś stare korale handlu, jak szkło weneckie, uznawane są za okazy kolekcjonerskie.

Naszyjnik wykończony srebrem.
Jedyny egzemplarz!

Długość naszyjnika: 54,7 cm
Wymiary Środkowego korala: 2,7 x 2,2 cm


(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)

Zobacz inną biżuterię ze szkłem weneckim


Biżuteria w Multi-Kulti jest przez nas osobiście wyszukana, starannie wyselekcjonowana. Szukamy unikatów, ciekawych przedmiotów, naturalnych kamieni, starych amuletów, ale też oryginalnych, nowych wzorów w stylu etno, orient, boho. Z wyszukanych srebrnych elementów i kamieni sami tworzymy biżuterię z duszą... 
Uwaga! Pojedyncze egzemplarze!
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij