zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Długi naszyjnik z kamieni i srebra

Sprzedane
Długi naszyjnik z kamieni i srebra.

Długi naszyjnik etno boho z różnych kamieni i srebrnych elementów.

Kolorowy, długi naszyjnik wykonany z korala, srebra i miksu różnych kamieni oraz starych szklanych paciorków o zróżnicowanych wielkościach i kształtach. 
Znajdziecie tu stare szkło weneckie z Murano (Millefiori); turkusy, fasetowane bryłki lapis lazuli oraz kianit. 
Pomiędzy kamienie wplecione są ozdobne srebrne elementy etniczne.

Kilka słów o starych paciorkach ze szkła weneckiego.
Szklane korale Murano przywiezione zostały z Afryki Północnej. Nazywane są dziś "koralami handlu".
Paciorki o wzorze zwanym millefiori ("tysiąc kwiatów") zdobione są wielokolorowymi, fantazyjnymi kształtami, przypominającymi kwiaty. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.

Naszyjnik wykończony i ozdobiony jest srebrem. Przy zapięciu znajduje się zawieszka z korala.
Unikatowa biżuteria etno boho, jedyny egzemplarz!

Długość naszyjnika: 70 cm
Wymiary dużych srebrnych ozdób: 4x1,5 cm

(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)

Nasza biżuteria jest przez nas osobiście wyszukana, starannie wyselekcjonowana. Szukamy unikatów, ciekawych przedmiotów, starych amuletów, ale też oryginalnych, nowych wzorów w stylu etno, orient, boho. Uwaga! Pojedyncze egzemplarze!

Zobacz inne naszyjniki etno boho!
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij