Jak nosić męskie naszyjniki?

W Multi-Kulti znajdziesz bogactwo męskiej biżuterii z kamieni, srebra i starego szkła weneckiego. Jak te skarby nosić?

Przede wszystkim: kieruj się swoim gustem. Swoim indywidualnym stylem. Noś to, co Ci się podoba, miksuj wzory, kamienie, srebro. Pamiętaj, że inaczej będzie się układać zwykły łańcuszek, a inaczej naszyjnik z kamieni. Trzeba brać pod uwagę grubość kamieni – im większe, tym dłuższy powinien być naszyjnik, zwłaszcza krótki. 

Jaka powinna być długość naszyjnika męskiego? Sprawdźmy!

45cm:
To dość mały rozmiar. U dorosłego mężczyzny taki naszyjnik spoczywać będzie u podstawy szyi. Jeśli jesteś dobrze zbudowany – może być za ciasny. Tak krótkie naszyjniki polecamy zatem osobom szczupłym, tym o mniejszym obwodzie szyi lub bardzo młodym. Przy tej długości łańcuszki nie są noszone z wisiorkami. Natomiast większe kamienie mogą wbijać się w skórę.

50cm:
Najpopularniejsza długość naszyjnika męskiego. Spoczywa na kościach obojczyka, gdzieś między pierwszym a drugim guzikiem koszuli. To dobra opcja dla naszyjników z wisiorkiem: utrzymuje wisiorek na górze koszulek z okrągłym kołnierzykiem i ładnie się prezentuje na koszulach przy rozpiętych dwóch górnych guzikach. Jest to także dobra długość dla przeciętnej koszulki z dekoltem w serek. Taka długość naszyjnika to dla mężczyzn o większych szyjach najmniejszy rozmiar.
 
60cm:
To już dość długi naszyjnik! Spoczywa na środku mostka. Zazwyczaj nosi się je na koszuli, chociaż niektórzy mężczyźni lubią nosić wisiorki na łańcuszkach, jak wojskowe nieśmiertelniki, pod koszulą. To dość popularna długość dla naszyjników i łańcuszków z wyrazistymi wisiorkami.

Lubisz nosić jeszcze dłuższe naszyjniki? Wspaniale! Najważniejsze, żeby dobrze się czuć w swojej biżuterii.
 
Zapis do newslettera
Newsletter

Co nowego na Bazarze?
Zapisz się, aby nic Ci nie umknęło!