Bransoletka Millefiori z turkusu

Sprzedane
Bransoletka z turkusu z Millefiori i srebrem.
Ręcznie robiona bransoletka z nieregularnych, sporych turkusów (średnica ok. 7mm), ozdobiona starym koralikiem ze szkła weneckiego - Millefiori.

Unikatowe, stare korale millefiori
przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.
Dziś stare korale Millefiori to kolekcjonerskie rarytasy.

Oryginalna biżuteria etniczna, ręcznie wykonana. Bransoletka wykończona i ozdobiona jest srebrem. Przy zapięciu zawieszka z turkusu.

Długość bransoletki: 19,7 - 20,2 cm
Wymiary korala Millefiori: 0k. 2,2 x 1 cm


Zobacz inną biżuterię ze szkłem weneckim Millefiori! 

(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij