Bransoletka Millefiori z turkusu

Sprzedane
Bransoletka z turkusu z Millefiori z srebrem.
Ręcznie robiona bransoletka z nieregularnych turkusów, ozdobiona srebrnymi elementami oraz starym koralikiem ze szkła weneckiego - Millefiori.

Unikatowe, stare korale millefiori
przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.

Bransoletkę zdobi także srebrna zawieszka - spiralka, która jest ruchoma. Przy zapięciu zawieszona także zawieszka z turkusami.

Oryginalna biżuteria etniczna, ręcznie wykonana. Bransoletka wykończona i ozdobiona jest srebrem.

Długość bransoletki: 18,2 cm
Wymiary korala Millefiori: 1,9 x 0,9 cm
(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij