zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotemBransoletka Millefiori z Ręką Fatimy

Sprzedane
Bransoletka z lapis lazuli i Millefiori z Ręką Fatimy.
Ręcznie robiona bransoletka z dysków lapis lazuli ozdobiona srebrnymi elementami, oraz starym koralikiem ze szkła weneckiego - Millefiori i zawieszką w kształcie Ręki Fatimy.

Unikatowe, stare korale millefiori przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.

 Zawieszka w kształcie Ręki Fatimy znajduje się przy zapięciu, jest dwustronna, starannie wykonana, z metalu, jest lekka, pochodzi z Maroka.
Ręka Fatimy uważana jest za amulet, ochronny talizman o bardzo dużej mocy.

Oryginalna biżuteria etniczna, ręcznie wykonana. Bransoletka wykończona i ozdobiona jest srebrem.

Długość bransoletki: 17,5 cm
Wymiary korala Millefiori: 1,9 x 0,9 cm
Wymiary Ręki Fatimy:  1,6 x 1,2 cm

Zobacz inną biżuterię z Ręką Fatimy!


(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij