zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Berberyjskie srebro w koralach

Sprzedane
Naszyjnik z korala i srebra z Maroka.
Naszyjnik wykonany z pięknych korali w odcieniu łososiowym (średnica ok. 5mm), ozdobiony srebrnymi plemiennymi zawieszkami z Maroka.
Zawieszki wykonane są ze srebra, są to stare elementy biżuterii saharyjskich plemion. Zawieszka w centrum to bogato zdobiony Krzyż Południa - symbolizujący cztery strony świata - jest to bardzo częsty motyw w biżuterii Berberów.

Z jednej strony naszyjnika znajduje się stara, srebrna, arabska moneta datowana na 1299 r (wg kalendarza muzułmańskiego), z drugiej natomiast srebrna zawieszka symbolizująca ślad gołębia. Wśród Berberów gołąb jest symbolem płodności, urodzaju, ale także uznawany jest za łącznika ze światem duchów.

Naszyjnik wykończony srebrem.
Przy zapięciu srebrny łańcuszek, umożliwiający regulację długości naszyjnika, zakończony zawieszką z koralem.

Długość naszyjnika: 51-58 cm
Wymiary Krzyża Południa: 2,5 x 2,5 cm

(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia zapraszamy do Kontaktu)

Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij