zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Berber: turkus, srebro i szkło Murano

Sprzedane
Efektowny naszyjnik z kamieni, starego srebra i starego szkła Murano.

Naszyjnik wykonany z nieregularnie ciętych turkusów (średnica kamieni ok. 9mm) zdobiony plemiennym srebrem z Afryki, oraz starymi szklanymi paciorkami.

W centrum znajduje się stary, spory wisior - srebro Berberów.
Wisior wykonany jest ze srebra, w centrum ozdobiony emalią (tradycyjnie emalią dekorowana jest biżuteria z okolic Tiznitu i Tafraoute).

Po bokach naszyjnik zdobią stare, szklane paciorki ze szkła weneckiego / Murano.

Szkło Murano pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', od XV aż do XX wieku stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce.
Paciorki mozaikowe  zdobione są wielokolorowymi, fantazyjnymi kształtami; korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.
Dziś stare korale handlu, jak szkło weneckie, uznawane są za okazy kolekcjonerskie.

Naszyjnik wykończony srebrem.
Unikat - jedyny egzemplarz!

Długość naszyjnika 57 cm (zwykle możliwe jest skrócenie lub wydłużenie na życzenie)

Wymiary wisiora: 5 x 5 cm


Ten etniczny naszyjnik z turkusu zrobiliśmy sami! Przywozimy z podróży unikatowe elementy strojów i ozdób plemiennych, oryginalną, etniczną biżuterię ze srebra, kamienie i stare szkło Murano, a potem komponujemy własną, autorską biżuterię. Dlatego nasze wzory są unikatowe, niepowtarzalne i doskonale noszą się na co dzień.


Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij