zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Berber: naszyjnik z białego korala i srebra

Sprzedane
Bardzo oryginalny naszyjnik z korala i srebra Berberów.

Biały koral (wymiary ok. 6x4 mm) ozdobiony starymi, srebrnymi wisiorkami plemiennymi.

Wisiorki / przywieszki to autentyczne elementy starej, berberyjskiej biżuterii. 

Cztery mniejsze przywieszki (każda nieco inna od pozostałych) przez swój kształt nawiązują do gołębia, który symbolizuje wśród Berberów płodność i urodzaj,  a także uznawany jest za łącznika ze światem duchów.

Większe przywieszki o podobnym kształcie, zwane Salhat, symbolizują cud macierzyństwa, a także księżyc - konkretnie w czasie między nowiem a pierwszą lub trzecią kwadrą. Warto nadmienić, że księżyc w wielu kulturach związany jest z kobiecością. Naszyjniki z koala ozdobione 6 srebrnymi wisiorami Salhat noszone były przez Beduinki od Oazy Siwa w Egipcie, przez Libię po Tunezję. Wisiorek z ułamanym jednym końcem oznaczał narodziny syna.

W centrum znajduje się stary wisiorek z początku XX wieku pochodzący z plemienia Ida ou Nadif z Maroka. Wisiorek wykonany jest ze srebra, ozdobiony ciemnoczerwonym szkiełkiem i wzorami wykonanymi techniką Niello (rodzaj czarnej emalii).

Naszyjnik wykończony i ozdobiony srebrem, przy zapięciu zawieszka z białego korala.

Jedyny egzemplarz, niepowtarzalna, oryginalna biżuteria.

Długość naszyjnika: 46 cm
Wymiary centralnego wisiora: ok. 5 x 3,4 cm


(Zwykle istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia, zapraszamy do Kontaktu)

Nasza etniczna biżuteria jest przez nas osobiście wyszukana, starannie wyselekcjonowana. W czasie podróży szukamy unikatów, starej biżuterii, ozdób, kamieni a także tkanin. Sami komponujemy z nich także niepowtarzalną, etniczną biżuterię, którą można nosić także współcześnie.
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij