zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotemBoho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Bransoletki męskie, Wnętrza boho, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne Bransoletki z kamieni ,

Beduiński naszyjnik plemienny

Sprzedane
Naszyjnik z beduińskim amuletem - hirz.

Hirz to stary, plemienny amulet pochodzący z Syrii, noszony przez kobiety; teraz już coraz rzadszy i trudny do zdobycia.

Dawniej muzułmanki wkładały do środka papierek z wypisanymi Surami z Koranu, a żydówki (głównie w Jemenie; u nich hirz nosił nazwę kutub) – wersety z Tory lub kabalistyczne zaklęcia. 

Wykonany ręcznie, ze stopu z domieszką srebra, jest lekki, pusty w środku.
Amulet zawieszony jest na naszyjniku ze starych, afgańskich kamieni lapis lazuli; (część z nich jest rzeźbiona) przekładanych turkusami.
Całość ozdobiona i wykończona srebrem.


Długość regulowana łańcuszkiem: 44-54 cm
Wymiary wisiora-amuletu: ok. 4,5 cm x 3,5 cm
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij