Beduiński hirz: Duży naszyjnik z kamieni i srebra

Amulety, talizmany: Beduiński hirz, duży naszyjnik z amuletem. Jemen

1199,00
Opis
Unikatowy, duży wisior, beduiński amulet - Hirz - w towarzystwie kamieni, starego szkła Murano i srebra.

Duży, stary, wyjątkowy wisior pochodzi z Jemenu. Hirz (nazwa oznacza ochronę) - to forma pudełka, do którego wkładano spisane wersety Koranu, czasami wlewano także... rtęć. Noszony był przez kobiety na Bliskim Wschodzie. Zwisające u dołu kuleczki to dodatkowa ochrona - dźwięk, jaki wydają w czasie noszenia odstrasza złe duchy.

Wisior jest stary, widać na nim ślady noszenia i upływ czasu. Wszystko to stanowi o jego wyjątkowości.

Naszyjnik wykonany jest z korali, lapis lazuli, starych paciorków szkła weneckiego i srebrnych kulek ozdobnych. 

Unikatowe, stare szklane korale ze szkła Murano przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie / Murano, pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. 
Dziś stare paciorki ze szkła Murano to okazy kolekcjonerskie.

Wymiary naszyjnika:

Długość: 78 cm
Wymiary wisiora: 9 x 6,3 cm






*****
Pamiętaj, że kolory mogą się różnić w zależności od ustawień monitora.
Bransoletki na zdjęciach pokazane są na nadgarstku o obwodzie 15 cm.
Bransoletki z kamieni i naszyjniki z kamieni wykonujemy sami, dlatego skrócenie lub wydłużenie na życzenie zwykle jest możliwe.
Chcesz dopasować rozmiar? Skontaktuj się z nami.
Dostawa/Płatność
Szybka wysyłka! Zwykle wysyłamy w mniej niż 24 godziny od otrzymania płatności. 

Dostawa do punktu odbioru DPD już od 13 PLN
Dostawa do Paczkomatu InPost już od 14 PLN
Dostawa Kurierem od 16 PLN
Ostateczna cena wysyłki będzie widoczna w podsumowaniu Twojego zamówienia

Płatności można dokonać przelewem na nasze konto (Bank PeKaO),
lub za pośrednictwem Przelewy24 (przelew online, Blik...)
 
Powiadom o dostępności

Jeśli tylko produkt ponownie znajdzie się w naszym sklepie, na podany adres email wyślemy powiadomienie. 

Beduiński hirz: Duży naszyjnik z kamieni i srebra
Beduiński hirz: Duży naszyjnik z kamieni i srebra
Zapis do newslettera
Newsletter

Co nowego na Bazarze?
Zapisz się, aby nic Ci nie umknęło!