zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotemBoho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Bransoletki męskie, Wnętrza boho, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne Bransoletki z kamieni ,

Asyk naszyjnik z turmalinów

Sprzedane
Asyk / Asik - to nazwa charakterystycznych wisiorów w kształcie grotu strzały / serca, wytwarzanych i noszonych przez plemiona turkmeńskie. Ten wisior został wykonany przez artystę z plemienia Tekke; wisior jest srebrny z pozłacanym wzorem, (gold wash) a centralne miejsce zajmuje karneol - również charakterystyczny dla biżuterii turkmeńskiej kamień (zapewniający ochronę przed "złym okiem").
Dawniej asyk noszony był z tyłu, zdobiąc włosy przyszłej panny młodej - według zwyczaju, obdarowywano nimi narzeczone, dla których był on amuletem i świadczył o bogactwie. Nosili go też mężczyźni. Dziś noszony jest najczęściej jako naszyjnik.

Asyk zawieszony jest na sznurze turmalinów o pięknych odcieniach, ozdobionych srebrnymi kulkami (dla odmiany pochodzącymi z Syrii) i kilkoma agatami.

Długość naszyjnika: 40cm ( jest możliwość przedłużenia na życzenie)
wymiary wisiora: ok. 5,5x3,5 cm
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij