zaawansowane

Chcesz wiedzieć, co nowego? Zapisz się!

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem

zobacz Blog »


Boho Etno, Hamsa, Biżuteria etniczna, Biżuteria orientalna, Biżuteria srebrna, Biżuteria męska, Wnętrza boho, Narzuty i kapy, Poduszki ozdobne, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z turkusu, Biżuteria labradoryt, Lapis lazuli, Naszyjniki korale, Wisiorki srebrne, Korale, Amulety i talizmany, Styl orientalny, Styl etno, Kolczyki etniczne, Kolczyki orientalne, Duże kolczyki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Afganistanu, Bransoletki etno, Poduszki dekoracyjne ,

Amulet Berberów: Ręka Fatimy - Louha

Sprzedane
Bardzo oryginalny, stary wisior - amulet.

Hamsa - Ręka Fatimy - uważana jest za silny amulet, talizman chroniący przed "złym okiem" oraz przynoszący szczęście i pomyślność.

Hamsa (z jęz. arabskiego oznacza "pięć") występuje w wielu różnych formach, jest często przekształcana tak, że w niczym nie przypomina już dłoni. Tak właśnie jest w tym przypadku - "louha" symbolizuje drzwi - Bramy Raju - ma kształt kojarzący się z bramą, ale także z tabliczkami, jakie były używane do spisywania Koranu.

Wisior jest ręcznie wykonany ze srebra, tradycyjnie zdobiony techniką niello (pokryty rodzajem czarnej emalii).

Wisior posiada zawieszkę - oczko - do przeciągnięcia rzemienia czy łańcuszka.
Bardzo oryginalna, plemienna biżuteria unisex - unikatowa ozdoba zarówno dla pań jak i panów.

Wymiary wisiora: 6 x 4,6 cm

Nasza biżuteria jest przez nas osobiście wyszukana, starannie wyselekcjonowana. Szukamy unikatów, ciekawych przedmiotów, starych amuletów, ale też oryginalnych, nowych wzorów w stylu etno, orient, boho. Uwaga! Pojedyncze egzemplarze!


Zobacz inne amulety i talizmany, a także Hamsy - Ręce Fatimy
Ładowanie...

Wiele stron internetowych, także nasz sklep, korzysta z cookies (ciasteczek). Służą one m.in. do tego by się zalogować lub zapamiętać koszyk. Jeżeli będziesz dalej korzystał ze sklepu bez zmiany ustawień przeglądarki będzie to oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Polityka Prywatności

Zamknij